więcej


Transport

Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Krakowie i Aleksandrowie Łódzkim (15942)

2013-07-20

Drukuj

EV OBFirma ABB oddała do użytku dwie nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Krakowie i Aleksandrowie Łódzkim. Korzystający z nich właściciele samochodów elektrycznych naładują je nawet w 15 minut.

Darmowe stacje ładowania akumulatorów w samochodach elektrycznych uruchomiono w Krakowie na terenie Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB oraz na terenie fabryki ABB w Aleksandrowie Łódzkim.

Stacja ładowania w Aleksandrowie Łódzkim umożliwia ładowanie baterii samochodowych w jednym z dwóch trybów – prądem stałym o mocy 50 kW oraz prądem zmiennym o mocy 22 kW. W pierwszym przypadku ładowanie ma zająć zaledwie od 15 do 30 minut. Natomiast stacja ładowania uruchomiona w Krakowie pozwala na ładowanie baterii prądem stałym o mocy 20 kW. Czas ładowania baterii do 80% ma wynieść 2 godziny.

Firma ABB instaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych m.in. w Belgii, Holandii, Danii czy Estonii, w której uruchomiła już 200 tego rodzaju urządzeń.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej