więcej


Podsumowanie piątej edycji ankiety „Pieprz i Wanilia” (10757)

2011-01-25

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Słowa europosłanki Leny Kolarskiej-Bobińskiej zostały uznane za najlepszą wypowiedź dotyczącą ochrony klimatu i energetyki ostatnich tygodni. Tytuł „Pieprzu” otrzymała wypowiedź Andrzeja Jagusiewicza, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Lena Kolarska-Bobińska ze zdecydowaną przewagą zwyciężyła w kategorii „Wanilia” za przekonywanie do zielonego rozwoju i poważnego traktowania naszych powinności: Zwłaszcza w kwestii energetyki musimy realizować zobowiązania, jakie mamy wobec UE. [...]Musimy jak najszybciej przestawić się na zieloną energię, bo to są tendencje UE. Nie zatkamy ręką tamy.

Andrzej Jagusiewicz zdobył niechlubną nagrodę „Pieprzu” za oskarżenie: Kraje rozwijające się wmówiły rozwiniętym, że to one są odpowiedzialne za zagrożenie dla klimatu.

Kolejne głosowanie już wkrótce!


źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej