więcej


Inicjatywy lokalne

Władca świata 2015 - konkurs z nagrodami (19141)

2015-12-11

Drukuj
galeria

fot. Liz Tasa, flickr.com, CC BY 2.0

W grze "Świat na rozdrożu" możesz zasiąść w sterowni planety i pokierować jej losami. Cel jest prosty: ludzie mają być zadowoleni.

W grze "Świat na rozdrożu" możesz zasiąść w sterowni planety i pokierować jej losami. Możesz podejmować decyzje wpływające na gospodarkę, postawy społeczne, rolnictwo, infrastrukturę energetyczną, zanieczyszczenia itd. Cel jest prosty: ludzie mają być zadowoleni. Im lepiej zaspokajasz ich potrzeby i unikasz kryzysów, tym wyższy będzie Twój wynik.

Gra

Przejdź na stronę z grą i pobierz aktualny plik WAC.zip (wersja 1.2.1.291 z 18 listopada 2015). Rozpakuj pobrane archiwum z grą do katalogu, w którym gra będzie miała uprawnienia do zapisu (np. C:\WAC\, ale nie C:\Program Files\WAC\). W katalogu znajdziesz plik WorldAtCrossroads.exe. Uruchom go.

Konkurs „Władca Świata 2015”

Twoim celem będzie rozegranie scenariusza "Kryzys energetyczny", grając całym światem i rozpoczynając rozgrywkę w 2015 roku przy ustawieniach domyślnych. Zanim podejmiesz to wyzwanie, rekomendujemy zapoznanie się z samouczkiem „Szybkie wprowadzenie do gry” oraz instrukcją.

Konkurs odbywa się w dniach 30.11.2015 – 28.01.2016 i obejmuje dwa etapy:
Etap I: przesyłanie wyników rozgrywki i opisów, 30.11.2015 – 03.01.2015,
Etap II: głosowanie i ocena, 13.01.2016 – 25.01.2016.

W Etapie I uczestnicy konkursu prowadzą rozgrywkę. Na adres e-mail reo@reo.pl przysyłają zapis gry (w formie pliku archiwum zip, tworzonym na koniec rozgrywki za pomocą opcji „Stwórz zapis gry do oceny”) oraz (opcjonalnie) tekst towarzyszący – opisujący doświadczenia z grą, rozegrany scenariusz (można opisać doświadczenia z dowolnym scenariuszem), przemyślenia związane z tematyką symulacji itp. Przesłane teksty zostaną umieszczone na stronie wladcaswiata.pl.

W Etapie II za pośrednictwem strony wladcaswiata.pl można będzie głosować na przesłane przez uczestniczących w konkursie graczy teksty.
Większość punktów w rankingu będzie przydzielana za osiągnięty wynik, dodatkowe punkty będzie można uzyskać za tekst towarzyszący. Szczegóły opisane są w regulaminie.

Jury podsumuje uzyskane przez graczy punkty i 28.01.2016 opublikuje wyniki konkursu. Bieżące informacje o konkursie podawane będą na stronie wladcaswiata.pl oraz portalach reo.pl, naukaoklimacie.pl ,ziemianarozdrozu.pl i ich stronach FB.

Nagrody

Uczestnik konkursu, który uzyska najwyższy wynik, otrzyma nagrodę główną, którą są bony na sprzęt sportowy o wartości 1500 złotych, do zrealizowania w sklepach sieci GO Sport. Osoby, które uzyskają dwa kolejne najwyższe wyniki otrzymają czytniki książek elektronicznych Kindle Paperwhite. 10 osób, które uzyskają najlepszy wynik, dostanie najnowszą książkę Marcina Popkiewicza pt. "Rewolucja Energetyczna. Ale po co?" z osobistą dedykacją autora.

Zapraszamy do udziału w konkursie!


źródło: Naukaoklimacie.pl

www.naukaoklimacie.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej