więcej


Inicjatywy lokalne

Biżuteria z elektrośmieci – licealiści z Gryfic zakładaja firmę ElectroDesign (18284)

2015-03-10

Drukuj
galeria

fot. ElectrDesign

Stare telefony komórkowe, drukarki, zużyty sprzęt ADG – to surowce z których licealiści z Gryfic wytwarzają biżuterię. Założyli nawet własną firmę – ElectroDesign.

Konkurs na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo przygotowuje oraz zachęca młodych ludzi do podjęcia i prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej. Kształtuje wiele cech, takich jak przedsiębiorczość oraz daje możliwość zweryfikowania swoich osiągnięć i doświadczeń z innymi uczestnikami.

W pracach komisji konkursowych biorą udział przedstawiciele świata biznesu, zatem jest to również okazja do poddania działalności miniprzedsiębiorstwa rzetelnej, ale zawsze życzliwej, ocenie praktyków biznesu. Głównym zadaniem jest stworzenie produktu, który będzie ekologiczny, innowacyjny, prospołeczny i odniesie przy tym sukces na rynku krajowym.

Właśnie w tym konkursie bierze udział ElectroDesign – firma założona przez młodych przedsiębiorców z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

ElectroDesign zajmuje się tworzeniem biżuterii ze zużytych części elektronicznych. Uczniowie zbierają stare komputery, telefony komórkowe i drukarki, z których wykonują gustowną i zgodną z obowiązującymi trendami biżuterię. Oprócz tego prowadzą wykłady z zakresu właściwego gospodarowania zużytym sprzętem elektronicznym – podczas których uświadamiają jak poważnym zagrożeniem jest rosnąca w ostatnich latach liczba elektrośmieci wchodzących do obiegu.

Moda to jedna z najbardziej wpływowych form ekspresji we współczesnej kulturze – mówią młodzi przedsiębiorcy. Dlatego ElectroDesign wychodzi naprzeciw wymaganiom rynku i zajmuje się wyrobem oraz sprzedażą biżuterii ze zużytych części elektronicznych. Nasza firma składa się z kreatywnych i pełnych ambicji ludzi, którzy postanowili sprostać oczekiwaniom klientów, tworząc innowacyjny, proekologiczny i prospołeczny produkt. Nasza biżuteria jest połączeniem dbałości o estetykę z szerzeniem idei recyklingu. Precyzja, szczegółowość, piękno, minimalizm i elegancja to cechy, które wyróżniają nasze produkty na tle konkurencji.

- Dodatkowym celem prowadzenia naszej działalności oprócz produkcji biżuterii jest rozwijanie w świadomości klientów idei ograniczenia zużycia elektrośmieci: prowadzimy m. in. wykłady z zakresu segregacji odpadów i właściwego gospodarowania nimi.

Spełniamy bardzo ważną misję: dajemy drugie życie elektrośmieciom.

Według posiadanych przez nas danych statystycznych rocznie zbiera się blisko 300 tys. ton zużytego sprzętu elektronicznego, czyli około 35% sprzętu wprowadzanego na rynek. My przyczyniamy się do zmniejszenia tej liczby. – mówią przedsiębiorcy z ElectroDesign.

Dobry pomysł młodych ludzi idzie w parze z jego realizacją - uczniowie osiągają już duże sukcesy. Zdobyli uznanie wśród lokalnej społeczności, ich produkt stał się rozpoznawalny, a sama firma stała się marką, które trwale weszła w świadomość klientów.

- Nasze produkty sprzedają się bardzo dobrze, zdobyliśmy zaufanie konsumentów oraz staliśmy się znani i kojarzeni przez innych – podkreślają uczniowie. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że oprócz osiągnięcia zysku chcemy nagłośnić problem związany z postępującym zagrożeniem wzrostu liczby elektrośmieci w obiegu.

Naszym celem jest uświadomienie innych jak poważne jest to zagrożenie i jakie skutki są z nim związane. W dobie komputeryzacji i informatyzacji naszego życia nie zastanawiamy się nad tym, ile szkód może wyrządzić zużyty komputer, czy telefon komórkowy: nasza firma próbuje to zmienić i chce to zrobić na szeroką skalę. – mówią uczniowie.

Portalowi chronmyklimat.pl nie pozostaje nic innego jak pogratulować młodym, kreatywnym i pracowitym ludziom. Pomysłowi na biznes przyświeca piękna idea – dlatego życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki w dalszych etapach konkursu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i Facebooka firmy ElectroDesign

http://electrodesign.biz.pl/
https://www.facebook.com/edgryfice


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej