ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Napisali o nas - Przestrzeń Miejska, sierpień 2017 (20231)

2017-09-18

Drukuj
galeria

Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami

Miło nam poinformować, że w sierpniowym numerze kwartalnika Przestrzeń Miejska w artykule Retencjonowanie wód opadowych w przestrzeni miejskiej znalazły się informacje dotyczące projektów realizowanych przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Artykuł porusza tematykę rozproszonej retencji na terenach zurbanizowanych i jej roli w przeciwdziałaniu powodziom miejskim będącym efektem nawalnych opadów i zmian klimatu.

Autor artykułu podkreślił wkład Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju w edukację ekologiczną związaną z adaptacją do zmian klimatu. 

W artykule znalazły się wzmianki na temat projektu Przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu miasta metropolitalnego przy wykorzystaniu mapy klimatycznej i partycypacji społecznej (ADAPTCITY) realizowanego od 2014 roku przez Instytut na rzecz Ekorozwoju, miasto stołeczne Warszawa, Unię Metropolii Polskich i Verband Region Stuttgart oraz rozpoczętego w lipcu tego roku projektu Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami, w ramach którego odbędą się szkolenia, warsztaty i debaty on-line.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do dalszego śledzenia rezultatów prowadzonych przez nas projektów.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej