więcej


<< Czerwiec 2017 >>


2017-06-01


 • Zrównoważone środowiskowo produkty budowlane - szkolenie dla producentów

  Dzisiaj, gdy budynki niskoenergetyczne zużywają coraz mniej energii, a na etapie użytkowania generują mniejszą emisję zanieczyszczeń, znaczenie oddziaływania na środowisko materiałów budowlanych niezmiernie wzrasta.

  W trakcie szkolenia zostaną omówione:

  • Holistyczne spojrzenie (w kontekście społecznym, ekonomicznym i środowiskowym) na oddziaływanie produktów na otoczenie
  • Oceny oddziaływania na środowisko budynków i produktów w całym cyklu ich życia
  • Systemy certyfikacji, wykorzystywane do oceny zrównoważonego projektowania, wznoszenia i użytkowania budynków
  • Systemy certyfikacji wyrobów budowlanych, wykorzystywane do optymalizacji produkcji, ale także w marketingu
  • Standardy europejskie i międzynarodowe skupiające się na stabilności sektora budowlanego

  Przemysł budowlany zużywa 30% wszystkich produkowanych wyrobów na świecie. Każdy uczestnik procesu budowlanego dokonuje wyboru, jaki produkt zastosuje w swoim obiekcie.

  Na szkoleniu dowiesz się:

  • Jak dokonać wyboru najlepszego produktu
  • Czym jest produkt zrównoważony środowiskowo
  • Czym jest zrównoważone budownictwo i jakie ma znaczenie dla sektora materiałów budowlanych
  • Co oznacza termin zielone budynki w kontekście rynku budowlanego i jego użytkowników (case studies)
  • Jaki jest wpływ materiałów budowlanych na trwałość budynków, na człowieka i środowisko

   


  Więcej

2017-06-04


2017-06-06


 • Adaptcity - konsultacje klimatyczne na Ursynowie

  Latem upał daje Ci się we znaki? Masz dość podtopień? Warszawa chce być odporna na czekające ją gwałtowne i częste ulewy, dłuższe i uciążliwe upały, groźniejsze fale powodziowe oraz silne wiatry. Zapraszamy mieszkańców Ursynowa we wtorek 6 czerwca na godz. 18:00 do Urzędu Dzielnicy Ursynów al. Komisji Edukacji Narodowej 61 na spotkanie konsultacyjne ADAPTCITY. Przyjdź i podziel się swoim POMYSŁEM na KLIMAT!


  Więcej

2017-06-07


 • Dobra Energia w Krakowie

  Czy zysk korporacji i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w OZE? Kiedy to się opłaca? Na te i wiele innych pytań dotyczących energetyki odnawialnej będziemy szukać odpowiedzi na Konferencji "Dobra Energia". Już 7 czerwca spotykamy się w Krakowie.


  Więcej

2017-06-08


 • Adaptcity - konsultacje klimatyczne w Śródmieściu

  Chcesz więcej drzew? Dokucza Ci smog? Warszawa chce być odporna na czekające ją gwałtowne i częste ulewy, dłuższe i uciążliwe upały, groźniejsze fale powodziowe oraz silne wiatry. Zapraszamy mieszkańców Śródmieścia w czwartek 8 czerwca  na godz. 18:00 do Warsztatu Warszawskiego, plac Konstytucji 4 na spotkanie konsultacyjne ADAPTCITY. Przyjdź i podziel się swoim POMYSŁEM na KLIMAT!


  Więcej

2017-06-09


 • XII Forum Nowej Gospodarki

  XII Forum Nowej Gospodarki odbędzie się pod hasłem: "Gospodarka niskoemisyjna szansą dla województw  śląskiego i małopolskiego", a wśród szczegółowo omawianych tematów znajdą się sposoby ograniczania zjawiska niskiej emisji w miastach, Śląskie i Małopolskie liderami gospodarki niskoemisyjnej, efektywność energetyczna budynków sposobem na smog, inteligentne miasto, technologie informacyjne
  i komunikacyjne narzędziem w walce ze smogiem, klastry energetyczne – współpraca społeczności lokalnych przeciw smogowi.


  Więcej

2017-06-26


2017-06-29


 • SMART CITY - założenia i perspektywy - WROCŁAW

  Ogólnopolski Kongres SMART CITY - założenia i perspektywy – jest jedynym w Polsce wydarzeniem o charakterze cyklicznym i regionalnym. Podczas spotkania znani eksperci oraz decydenci szczebla krajowego poruszą ważne oraz aktualne dla samorządu i nie tylko kwestie związane ze smart cities. Powyższe wydarzenie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania licznych kontaktów biznesowych.


  Więcej


<< Czerwiec 2017 >>Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej